در ساعت 10:15 روز دوشنبه پنجم فروردین ماه 1398 بارش سیل آسا موجب جاری شدن سیل در ناحیه دروازه قرآن شیراز گردید که متأسفانه تعدادی از هموطنان عزیزمان در این حادثه غم انگیز فوت و تعدادی دیگر نیز دچار مصدومیت گردیدند.
مدیریت شرکت سد و عمران پارس گستر در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی خود، با هماهنگی استاندار محترم استان فارس و شهردار محترم شهر شیراز در ابلاغی فوری با توجه به تعطیلات نوروزی نسبت به فراخوان نیروهای شرکت اقدام و با تجهیزات مورد نیاز از جمله لودر، بیل میکانیکی، کمپرسی و جرثقیل عملیات اجرایی و امدادی را در دروازه قرآن آغاز و نسبت به پاکسازی مسیر و انتقال خودروهای آسیب دیده به پارکینگ مشخص شده اقدام نمودند که در ساعت17 روز مذکور مسیر بازگشایی گردید و در نهایت خودروها از پارکینگ  به ایستگاه راه آهن شیراز جهت انتقال به شهر¬های مختلف انتقال یافتند.

 

دروازه قرآن شیراز

شیراز دروازه قرآن

شیراز

بارش های شدید در  روز موجب جاری شدن سیلاب و آب گرفتگی محله سعدی شیراز گردید که خسارت های فراوانی به همراه داشت. شرکت سدوعمران پارس گستر ضمن اعزام ماشین آلات و نیروهای متخصص، در شیفت های کاری شبانه روزی به یاری مردم این منطقه شتافتند و با باز کردن مسیر شیراز-خرامه در همان روز اول، تردد در این مسیر را امکان پذیر نمودند .سیل شیراز 14
سیل شیراز 12

 گروهی از مسئولین شرکت نسبت به سرکشی و بازدید از منازل همشهریان سیل زده اقدام و نیازهای آنان را بررسی نمودند که با ارسال گزارش این بازدیدها هیئت مدیره محترم مقرر نمودند که بودجه جشن سوم شعبان و روز پاسدار که هر ساله در محل ستاد مرکزی شرکت برگزار می شود به خرید لوازم خانگی جهت نیازمندان آسیب دیده از سیل در شهرک سعدی شیراز اختصاص یابد. 

سیل شیراز 4


با ادامه یافتن بارندگی ها در فروردین ماه و بروز سیلاب در دیگر  استان های کشور، با دستور مدیر عامل محترم شرکت تعدادی از پرسنل به همراه ماشین آلات سبک و سنگین به استان های خوزستان و لرستان اعزام شدند. در جهت تسریع در امر کمک رسانی به هموطنان عزیز سیل زده، تیم اعزامی به خوزستان در 15/01/98 به شهرستان اهواز رسیدند و پس از آن به شیرین شهر اعزام شدند که به دلیل وخامت اوضاع موجود در منطقه عملیات ساخت سیل بند از ساعت 20 شروع و تا ساعت 23 روز بعد به صورت یکسره ادامه یافت در شیفت های مختلف شبانه روزی با تلاش پرسنل خدوم شرکت سد و عمران پارس گستر عملیات خاک برداری، حمل خاک و ساخت خاک ریز (سیل بند) برای روستاهای حومه شهرستان شیرین شهر ، شامل روستای اسماعیله، روستاهای حومه شهرستان کارون، روستای کوت امیر، روستای اسلام آباد، سویسه، مظفریه و غزاویه ، بهر، عمیشیه و وعیلیه انجام گردید. همچنین برای تسریع در تخلیه سیلاب از نواحی بالادست به سمت پایین دست یک دستگاه پل لوله ای 6دهانه بر روی جاده اهواز-آبادان در منطقه شهرستان کارون در مدت زمان 24ساعت احداث و به بهره برداری رسید که در نوع خود یک رکورد می باشد.

سیل خوزستان 11


سیل خوزستان 7
سیل خوزستان 6

سیل خوزستان 8
مراحل امداد رسانی به صورت خاک برداری و حمل خاک و ساخت خاک ریز (سیل بند) در محور اصلی جاده اهواز-آبادان ساخت و پخش خاک ریز سیل بند به طول یک کیلومتر در روستای اسلام آباد  ادامه یافت. از دیگر فعالیت های صورت گرفته در جهت مهار سیلاب می توان به بارگیری مصالح از کارخانه آجر کوت امیر جهت سیل بند، حمل سرباره آهن از کارخانه فولاد جهت ترمیم جاده روستای عمیشیه و حمل سرباره آهن از کارخانه فولاد جهت ترمیم و ساخت پل کیلومتر 5 محور اهواز آبادان اشاره کرد، همچنین فعالیت¬هایی نظیر حمل خاک جهت ایجاد سیل بند شهر اهواز شهرک کیانشهر، حمل خاک جهت ایجاد سیل بند جهت پدافند نیروی هوایی ارتش در شهرستان اهواز، حمل و جابجای بیل مکانیکی و لودر در شهرستان اهواز شهرستان کارون، روستاهای حومه شهرستان کارون ، شهرستان شیرین شهر شهرستان شادگان با کمرشکن و ... از جمله کمک رسانی های مجموعه شرکت سد و عمران پارس گستر در جهت کاهش صدمات و ویرانی های حاصله از سیل بوده که بتواند تا حدودی از آلام هموطنان سیل زده و خسارت دیده بکاهد.


سیل خوزستان 4
سیل خوزستان 3


تیم دیگر شرکت شامل تعدادی از پرسنل و ماشین آلات سنگین شرکت در 15/01/98 به استان لرستان اعزام شدند که پس از رسیدن به مناطق سیل زده فعالیت امدادی خود را آغاز نموده و به ترمیم و ساخت جاده های دسترسی به روستا های شهرستان کوه دشت استان لرستان پرداختند.  تا بار دیگر این بیت شعر از سعدی شیرازی، در اذهان نقش بندد که:
                                      « بنی آدم اعضای یکدیگرند                 که در آفرینش ز یک گوهرند.»
 

شهرک سعدی شیراز
 
استان خوزستان2

 
با توجه به شیوع ویروس کرونا در اواسط زمستان 98 به دستور مدیرعامل محترم شرکت سد و عمران پارس گستر ستاد پیشگیری و سلامت با عضویت مدیر HSE ، رئیس بازرسی، مدیر داخلی، مسئول روابط عمومی، مدیرعامل شرکت رهاگستر و مدیر پشتیبانی در شرکت تشکیل گردید. برخی از فعالیت های عام المنفعه صورت پذیرفته  برای حفظ سلامت پرسنل و همشهریان عزیز شیرازی به شرح زیر می باشد:

 

* ضدعفونی نمودن مناطقی از سطح شهر با استفاده از تانکر و دستگاه مه پاش در جهت خدمت رسانی به همشهریان.
* تهیه و توزیع بسته های بهداشتی از قبیل ماسک، مایع ضد عفونی کننده، دستکش و ... طی سه مرحله به کارکنان شرکت و پرسنل زیرمجموعه.
* چک نمودن مداوم افراد با استفاده از دستگاه پالس اکسی متر و تب سنج در بدو ورود به شرکت به همراه توزیع دستگاه های فوق در کارگاه ها.
* تهیه حوضچه ضدعفونی کننده و نصب در درب ورودی تمامی ساختمان های دفتر مرکزی و کارگاه های زیرمجموعه.
* خرید دستگاه مه پاش و جانمایی آن در محل درب ورودی جهت ضد عفونی نمودن ماشین آلات شرکت.
* طراحی و نصب پوستر و استند مطالب آموزشی بهداشتی در خصوص مقابله با ویروس کرونا در دفتر مرکزی و کارگاه های وابسته.
* الزام استفاده از ماسک و دستکش در محیط کار.
* انجام مداوم مراحل ضدعفونی سطوح در محیط کار بعد از ساعت اداری.
* ممانعت از حضور افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای( تنفسی، قلبی-عروقی و ...) و همچنین افراد بالای 55 سال سن و افراد مشکوک به داشتن بیماری کرونا در ستاد مرکزی و کارگاه ها.
 
 

Corna pic7
Corna pic6
Corna pic5
Corna pic4
Corna pic3
Corna pic2
 

پرسنل شریف شرکت سد و عمران پارس گستر همواره از ابتدای تأسیس این شرکت در مباحث کمک های انسان دوستانه پیش قدم بوده و آن را در تمامی عرصه ها به نمایش گذاشته اند. با توجه به رسم دیرین کارکنان این شرکت  در اهدا خون، در دوره های منظم با دعوت از سازمان انتقال خون به داخل شرکت خون خود را اهداء می نمایند. شاغلین این مجموعه با حضور در این امر مهم و با وجود ویروس منحوس کرونا با دیگر مسئولیت اجتماعی خود را به خوبی انجام دادند.
Blood Pic4
3Blood Pic
Blood Pic2
Blood Pic1
Blood Pic